کانون هواداران منچسترسیتی در ایران

banner ads

 پپ گواردیولا؛ یک دهه ناامیدی و دلشکستگی در اروپا

پپ گواردیولا، سرمربی موفق کاتالان سیتی آخرین بار در سال 2011 معتبرترین جام باشگاهی در اروپا را بالای سر برده است

http://s3.picofile.com/file/7703521070/ea5opxvvnafkcjdmsco.gif

روز شنبه و پس از شکست 1-0 منچسترسیتی برابر چلسی در فینال چمپیونزلیگ، پپ گواردیولا یک بار دیگر در دستیابی به جام قهرمانی این سری رقابت ها ناکام ماند.

10 سال از زمانی که او در چمپیونزلیگ قهرمان شده، می گذرد... زمانی که گواردیولا به همراه بارسلونا برای دومین بار فاتح این رقابت ها شد.

در این مطلب نگاهی داریم به آمار گواردیولا در دورانی که سرمربی بارسا، بایرن مونیخ و سیتی بوده است.

 

بارسلونا

 

فصل 09-2008

گواردیولا که در آن فصل از هدایت تیم ب بارسلونا به نشستن روی نیمکت تیم اصلی کاتالان ها ارتقا یافته بود تا جانشین فرانک رایکارد شود توانست بلوگرانا را در نخستین فصل به کسب یک سه‌گانه غیرمنتظره هدایت کند که قهرمانی در چمپیونزلیگ گل سر سبدش بود. ساموئل اتوئو و لیونل مسی دو گل بارسا در فینال را به ثمر رساندند و شاگردان گواردیولا در رم 2-0 منچستریونایتد را شکست دادند.

فصل 10-2009

در فصلی که بارسا مدافع عنوان قهرمانی بود، کاتالان ها در یک چهارم نهایی از سد آرسنال گذشتند و سپس در نیمه نهایی توسط اینتر میلان ژوزه مورینیو با نتیجه 3-2 حذف شدند. اینتر نیز با هدایت مورینیو در آن فصل به عنوان بخشی از سه‌گانه قهرمانی خود، چمپیونزلیگ را فتح کرد.

 

فصل 11-2010

بارسا جام قهرمانی در چمپیونزلیگ را با یک پیروزی دیگر برابر منچستریونایتد، این بار 3-1 در ومبلی، پس گرفت. مسی نیز بار دیگر در بین گلزنان بلوگرانا بود. شاگردان گواردیولا با شکست دادن آرسنال در یک هشتم نهایی و رئال مادرید مورینیو در نیمه نهایی به فینال این رقابت ها رسیده بودند.

 

فصل 12-2011

آخرین فصل گواردیولا در بارسا نیز صحنه شکست و حذف کاتالان ها در نیمه نهایی به دست قهرمان نهایی چمپیونزلیگ بود. چلسی در نیمه نهایی 3-2 گواردیولا و شاگردانش را شکست داد و پس از پیروزی در فینال قهرمان اروپا شد.

بایرن مونیخ

 

فصل 14-2013

گواردیولا پس از یک سال استراحت با بایرن مونیخ به دنیای مربیگری بازگشت و بار دیگر در نیمه نهایی چمپیونزلیگ به دست تیمی که قهرمان اروپا شد، حذف شد. پس از شکست دادن آرسنال و منچستریونایتد در دورهای قبلی، شاگردان گواردیولا برابر رئال مادرید کارلو آنچلوتی در مجموع دو بازی 5-0 شکست خوردند و حذف شدند، بایرن در دیدار برگشت در خانه 4-0 از رئال مادرید شکست خورد.

 

فصل 15-2014

یک تجربه دردناک دیگر در نیمه نهایی؛ بایرن در مجموع دو دیدار رفت و برگشت برابر بارسا 5-3 شکست خورد. بارسا در آن سال نیز قهرمان چمپیونزلیگ شد.

 

فصل 16-2015

هت تریک ناکامی ها در نیمه نهایی چمپیونزلیگ به همراه بایرن مونیخ برای گواردیولا وقتی کامل شد که باواریایی ها با قانون گل زده بیشتر در خانه حریف برابر اتلتیکو مادرید حذف شدند.

 

منچسترسیتی

 

فصل 17-2016

اولین تجربه حضور سیتیزن ها در اروپا با هدایت گواردیولا در مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ پایانی هیجان انگیز داشت؛ سیتی در دیدار رفت برابر موناکو در ورزشگاه اتحاد 5-3 پیروز شد اما در دیدار برگشت 3-1 برابر حریف شکست خورد تا با قانون گل زده بیشتر در خانه حریف حذف شود. کیلیان امباپه در آن زمان یکی از ستاره های موناکو بود.

 

فصل 18-2017

یک سال بعد سیتی در یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ حذف شد؛ آنها در دیدار تمام انگلیسی خود برابر لیورپول در مجموع 5-1 باختند و  حذف شدند. شاگردان گواردیولا خیلی زود قافیه را برابر قرمزها باختند و در 31 دقیقه ابتدایی دیدار رفت در آنفیلد سه بار دروازه خود را باز شده دیدند.

 

فصل 19-2018

در فصلی که گواردیولا سیتی را به کسب سه‌گانه در انگلیس هدایت کرده بود اما سیتیزن ها بار دیگر طعم حذف در یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ را چشیدند و بار دیگر برابر تیمی از لیگ برتر!

تاتنهام پس از تساوی 4-4 برابر سیتی در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با توجه به گل زده بیشتر در خانه حریف به مرحله بعد صعود کرد و سیتی حذف شد. سیتی در دیدار برگشت 4-3 برنده شده بود و VAR نیز گل رحیم استرلینگ در وقت های تلف شده را نپذیرفت تا شاگردان گواردیولا بار دیگر در اروپا ناکام بمانند.

 

فصل 20-2019

سیتی که در یک هشتم نهایی از سد رئال مادرید گذشته بود بار دیگرنتوانست از یک چهارم نهایی پیشتر برود و در یک تک بازی برابر لیون در لیسبون 3-1 شکست خورد و حذف شد.

 

فصل 21-2020

به نظر می رسید که شاید بالاخره زمان موفقیت سیتیزن ها در چمپیونزلیگ رسیده باشد اما آنها در فینال تمام انگلیسی این فصل برابر چلسی کم آوردند و تک گل کای هاورتز در پورتوی پرتغال جام قهرمانی را تقدیم چلسی کرد.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها