کانون هواداران منچسترسیتی در ایران

banner ads
  • Reza MC
  • یکشنبه 21 آذر 1395
  • , ,
  • 962 بازدید
  • 0 نظر

گواردیولا: من مربی آموزش تکل نیستم

سرمربی تیم فوتبال منچستر سیتی پس از شکست سنگین تیمش در خانه روباه‌ها، اعتراف کرد که شاگردانش به آسانی گل می‌خورند هرچند از عملکرد آنها برابر قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ابراز رضایت کرد.

به ادامه مطلب بروید

تیم فوتبال منچسترسیتی دومین باخت متوالی خود در لیگ برتر را در خانه لسترسیتی تجربه کرد. شاگردان پپ گواردیولا که هفته پیش بازی خانگی یک بر صفر برده برابر چلسی را 3 بر یک باخت، شب گذشته (شنبه) در هفته پانزدهم لیگ برتر با نتیجه 4 بر 2 در خانه لسترسیتی مغلوب شد آن هم در حالی که تا دقایق پایانی 4 بر صفر عقب بود و دو گل دیرهنگام کولاروف و نولیتو از سنگینی شکست‌شان مقابل روباه‌ها کاست.

با این وجود گواردیولا تأکید کرد که تیمش بد بازی نکرده است، اگرچه او قبول داشت که هرچه سریعتر باید راهی برای برطرف شدن معضل آسان باز شدن دروازه تیمش پیدا کند.

گواردیولا در کنفرانس خبری پس از بازی گفت:


من باید این مشکل را حل کنم. بله اینکه تیم ما آسان گل می‌‌خورد درست است. من می‌خواهم تیمم آن فوتبالی را که من می‌خواهم، ارائه کند، چون با آن شیوه بازی ما گل‌های کمتری خواهیم خورد. ما باید سعی کنیم که بیشتر گل بزنیم. اصول شیوه بازی ما در طول فصل به جز چند دفعه، کاملاً جواب داده‌اند. من نمی‌توانم بگویم که ما در این مسابقه بد بازی کردیم یا اینکه برای خلق موقعیت گلزنی انگیزه نداشتیم، اما وقتی بعد از چهار دقیقه دو گل خوردیم و بعد از دریافت گل سوم، کار سخت شد. در نیمه دوم  دیدید که ما چطور بازی کردیم. ما تلاش‌مان را انجام دادیم، اما واقعیت این است که گل‌های زیادی خورده بودیم.

آخرین گل لسترسیتی که هت‌تریک جیمی واردی را کامل کرد، با اشتباه آشکار جان استونز به ثمر رسید. مدافع میانی من‌سیتی با یک پاس روبه‌عقب اشتباه هم‌تیمی‌اش در تیم ملی انگلیس را صاحب موقعیت کرد و او هم از این موقعیت نهایت بهره را برد. با این حال گواردیولا از مدافع میانی پیشین اورتون دفاع کرد.


منهای گل آخر که یک اتفاق بود و در هر بازی ممکن است رخ دهد، من فکر می‌کنم که عملکرد استونز خوب بود. البته مدافعان میانی ما فقط دارند دفاع می‌کنند، توپ را دور می‌کنند و در نبردهای هوایی قوی نشان می‌دهند، در حالی که من از آنها می‌خواهم در سایر بخش‌های بازی هم شرکت داشته باشند. من شکایتی ندارم، چون می‌دانم وقتی که تمام بازی‌های‌مان را آنالیز کنم به این نتیجه خواهیم رسید که عملکرد‌مان خوب بوده است. با این حال قبول دارم که در محوطه جریمه‌مان ضعیف هستیم و به محض اینکه حریف وارد محوطه می‌شود، گل می‌زند و این خوب نیست. تیم ما در حال پیشرفت است، اما این کار سختی است.

 

بازیکنان منچسترسیتی در تمام 35 دقیقه اول بازی حتی یک تکل هم روی بازیکنان لسترسیتی نزدند، اما گواردیولا می‌گوید او نگران چنین آمارهایی نیست.


من مربی آموزش تکل نیستم و برای آموزش دادن تکل هم به اینجا نیامده‌ام. چیزی که من می‌‌خواهم این است که تیمم خوب بازی کند، گل‌های زیادی بزند. کدام تکل؟ بله می‌دانم که یک بازیکن در نبردهای تن به تن باید پیروز شود، اما معمولاً زمانی که شما خوب بازی می‌کنید، تکل‌های زیادی هم انجام می‌دهید.


اگر تیم‌های چلسی و تاتنهام امروز (یکشنبه) به ترتیب برابر وست‌بروموویچ و منچستریونایتد پیروز شوند، آن وقت منچسترسیتی نه تنها با صدر جدول هفت امتیاز فاصله خواهد گرفت بلکه از جمع چهار تیم بالای جدول هم خارج می‌شود.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها