کانون هواداران منچسترسیتی در ایران

banner ads
  • Reza MC
  • شنبه 20 شهریور 1395
  • , ,
  • 794 بازدید
  • 0 نظر

پیش بازی منچستریونایتد-منچسترسیتی

امروز اولین دربی فصل منچستر در حالی در الدترافورد برگزار می شود که هر دو تیم به دنبال حفظ رکورد 100 درصد پیروزی های شان هستند.

به ادامــــــــــــــه مــــــــطــــــلـــــــب بروید

 این اولین رویارویی ژوزه مورینیو و پپ گواردیولا در لیگ برتر است که جذابیت های این دیدار را دوچندان کرده است. این دو در زمان حضور در رئال و بارسا، چند بار با هم درگیری لفظی هم پیدا کردند و حالا همین سابقه، حساسیت دربی منچستر را به بیشترین سطح در سال های اخیر رسانده است.

این دو که در تابستان هدایت دو تیم شهر منچستر را برعهده گرفتند، با شیوه هایی متفاوت کارشان را آغاز کردند. مورینیو ترجیح داد با خریدهای گران قیمت و بازیکنانی در کلاس جهانی، شکوه کمرنگ شده منچستریونایتد در سال های اخیر را به این تیم برگرداند اما در سوی دیگر، گواردیولا ترجیح داد به جای ایجاد انقلاب اساسی در تیمش، دست به اصلاحات بزند و چند بازیکن جوان با استعداد به خدمت گرفت.

به نظر می رسد تا اینجا شیوه هر دو موثر بوده و هر دو تیم با کسب سه پیروزی از سه دیدار ابتدایی شان در این فصل لیگ برتر، چهره یک مدعی قهرمانی را به نمایش گذاشتند. با این وجود، تنها یک تیم می تواند جام قهرمانی را بالای سر ببرد و این دیدار فرصت خوبی برای هر یک از آنهاست تا رقیب همشهری را پشت سر بگذارند.

منچستریونایتد در سه دیدار قبلی آمار دفاعی فوق العاده ای به جای گذاشت و تنها یک گل دریافت کرد. البته هنوز بازی های زیادی از فصل باقی مانده اما عملکرد شاگردان مورینیو در کارهای دفاعی، مطمئنا تیم های حریف را نگران کرده است.

اضافه شدن زلاتان ابراهیموویچ و پل پوگبا به ترکیب یونایتد هم ذهنیت پیروزی خواهی این تیم را افزایش داده و می تواند به آنها کمک کند تا در این دربی خانگی به پیروزی برسند. به ویژه با حضور زلاتان در خط حمله که به دلیل رابطه نه چندان خوبش با پپ گواردیولا، انگیزه های زیادی برای گلزنی در این دیدار دارد.

سیتی هم اگرچه فصل را با سه پیروزی آغاز کرده اما در بعضی از دقایق این دیدارها نتوانست نمایش درخشانی ارائه بدهد. آنها در هر سه دیدار گل خوردند و در خط دفاعی آسیب پذیر نشان دادند. البته با توجه به تغییراتی که گواردیولا در این تیم ایجاد کرده، این موضوع چندان هم عجیب نیست و بازیکنان این تیم به زمان نیاز دارند تا با تاکتیک های این مربی اسپانیایی هماهنگ شوند.

در 7 رویارویی اخیر دو تیم در دربی منچستر، سیتی عملکرد بهتری داشت و 4 پیروزی به دست آورد. البته آبی ها فصل گذشته نتوانستند مقابل رقیب همشهری توفیقی داشته باشند و حتی در دو دیدار، یک بار هم موفق به باز کردن دروازه شیاطین سرخ نشدند. در دیدار رفت در الدترافورد، بازی با تساوی 0-0 به پایان رسید و در اتحاد، منچستریونایتد با تک گل راشفورد پیروز شد.

شرایط تیم دو تیم:حضور لوک شاو و هنریک میخیتاریان در ترکیب اصلی منچستریونایتد برای این دیدار در هاله ای از ابهام قرار دارد. انتظار می رود خوان ماتا در ترکیب اصلی قرار بگیرد اما مارکوس راشفورد هنوز برای قرار گرفتن در ترکیب ابتدایی، باید تلاش بیشتری به خرج بدهد.

 

http://up.mcfcfans.ir/view/1825736/DerbyOld2.jpg

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها